Powrót do aktualności

Rozeznanie na PB

Fora Wladca Smokow Przewodnik po grze Rozeznanie na PB

Temat zawiera 6 odpowiedzi, i ma 5 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  Korabus 5 lat, 2 miesięcy temu.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #5613

    20517110
    Uczestnik

    Droga Sukkub,
    mam z tym wielki kłopot i będę wdzięczny za rozjaśnienie sytuacji na polu bitwy.
    Zorientowałem się, że „łezki” (niebieski-czerwony)przy nazwie gracza to płeć!! Hurra sukces.
    Mamy dwie frakcje, niebieską-czerwoną. Przydzielani jesteśmy do nich z automatu na PB. Raz należymy do czerwonych raz niebieskich? Dobrze rozumiem? Wnioskuję to po tym, iż raz przy frakcji niebieskich jest napisane WRÓG, raz SOJUSZNIK.
    Ja dla siebie na ekranie wyświetlam się zawsze na niebiesko, co nieco miesza w sytuacji, ale powiedzmy OK.
    To teraz pytanie?: Zostałem wczoraj tak mniemam, przydzielony do frakcji czerwonych, obok czerwonej flagi był napis SOJUSZNIK. W związku z tym powinienem atakować tych, których nazwy wyświetlają się na niebiesko?
    Frakcja czerwonych wygrała i otrzymała nagrody i rzeczywiście te nazwy graczy, które w czasie gry wyświetlały się na czerwono, znalazły się na liście zwycięzców.
    To dlaczego ja znalazłem się na liście przegranych?

    Nic już z tego nie rozumiem, nie wiem kogo atakować i w jakiej sytuacji. Jak odróżnić właściwie WROGA od SOJUSZNIKA. Dlaczego mogę atakować jednych i drugich? Czy jest jakaś różnica punktowa poza strategiczną w ataku na swojego? Ogólnie jestem skołowany

    Pomocy!

    #5616

    Bazuka
    Uczestnik

    Jezeli chodzi o pb to atakuje sie osoby ktore podswietla ci na czerwono Nie patrzac na sojusznik czy wrog poprostu atakujesz osoby wszystkie ktore sa na czerwono bez patrzenia na sojusznik wrog z racji ze na pb jestes systemowo przydzielany i sa rozne druzyny Nie mozesz czasem wroga za atakowac bo czasem posiada tak zwana ochrone odrazu po walce Czyli pisze cel jest chroniony Nie ma roznicy puntkow Atakujesz poprostu kazdego kogo masz na ciemno czerwono i pisze atakuj Wygrywa frakcja na pb ktora zdobedzie najwiecej puntkow czyli 5tys badz tez najwiecej Kliantu oda badz tez gdy roznica jest miedzy sojuszniekiem a wrogiem chyba 3tys Mam nadzieje ze pomoglem 🙂

    #5617

    zibi715
    Uczestnik

    Te łezki przy nazwe to nie płeć a znaczki frakcji 😛 Niebieska łezka to dominacja a czerwona to zgoda 🙂 Jeżeli chodzi o przydział do drużyn na pb, to tak, jest to losowe. Członków swojej drużyny nie ma możliwości atakowania, atakować można tylko członków drużyny przeciwnej. Generalnie znaczkami frakcji się nie sugeruj bo we wrogiej drużynie bedą i tak obie pomieszane i z różnych serwerów. Jeżeli możesz kogoś zaatakować to znaczy że nie należy on do Twojej drużyny. Tak jak wspomnial kolega/kolezanka wyżej, czasami nie możemy od razu zaatakować kogoś z wrogów bo ma on jeszcze ochronkę po poprzedniej walce, trwa ona kilka sekund. Wygrywa ta drużyna która na koniec pb zdobędzie więcej punktów,może też wygrać wcześniej jeżeli zbierze 5k pkt.

    #5627

    20517110
    Uczestnik

    A jednak? Łezki to nie płeć 😉 Suchy żart, mam nadzieję, że mi wybaczysz!

    Czyli podsumowując:
    Kolory nie mają większego znaczenia. Bić można każdego, kto „daje” się zaatakować i nie jest pod ochroną celu, ze względu na poprzednio odbytą walkę.

    W drużynie przeciwnej mogą być zarówno członkowie Dominacji jak i Zgody, na to nie mamy wpływu i jest to przydział losowy. Dlatego może zdarzyć się tak, że mogę zaatakować nawet najbliższego przyjaciela z własnego klanu?

    #5641

    zibi715
    Uczestnik

    Dokładnie tak jak piszesz. Cześć graczy ma swoje zasady. U mnie na serwerze było tak że ludzi z własnej frakcji sie nie bije na pb, niektórzy nie biją ogolnie całkiem ludzi ze swojego serwera a inni leja co popadnie, co sie rusza i za szybko na drzewo nie ucieka 😉 ^^

    #6785

    ArturGorbi
    Uczestnik

    powinny byc 3 frakcje jeszcze zielona powinna byc xd

    #6802

    Korabus
    Uczestnik

    Gorbuś tobie nawet 10 by nie pomogło i tak wszyscy będą lać 😀

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.