Întoarce-te

ÎNTREȚINERE 8 IULIE

Forums Dragon Lord Știri ÎNTREȚINERE 8 IULIE

Tagged: ,

This topic contains 36 replies, has 10 voices, and was last updated by  Maeve 2 years, 10 months ago.

  • Author
    Posts
  • #15731

    Maeve
    Keymaster
    Salutare, eroilor!
    📆 Mâine, 8 Iulie (Joi), la ora 09:00 AM, serverele vor fi închise pentru întreţinere.
    ⚙️ Durata aproximativă a lucrărilor – 3 ore.
    Vă vom anunța când s-au încheiat lucrările.
    Ne cerem scuze pentru neplăcerea provocată.
  • #15738

    24623652
    Participant

    Buna ziua!Aproximativ cat mai dureaza lucrarile de intretinere deoarece au trecut aproape 5 ore de la inceperea lor.
    Multumesc.O zi buna!

    Attachments:
  • #15740

    Saiko
    Participant

    Parca e cazut jocul de tot .

  • #15741

    arturo rivas
    Participant

    buna ziua mai dureaza mult lucrarile de intretinere sau ati terminat si ati stricat jocu de tot ramane pagina neagra si in partea de sus a pagina un nume in japoneza chineza ???? https://prnt.sc/19h9hs2

  • #15742

    24623652
    Participant

    este chineza”Inregistrarea contului a esuat”

  • #15743

    arturo rivas
    Participant

    pai de unde stii ? sa terminat intretinerea si tiau raspuns

  • #15744

    Saiko
    Participant

    Astia cand „intretin” ceva , „dezintretin” tot jocul. Repara ( cica ! ) 1 , strica 5 .

  • #15745

    18480682
    Participant

    buna…..turneele nu merg….acum ati reparat de nici nu mai putem sa ne logam….si chineza sincer nu stiu….uffff….

  • #15746

    Janne.Key
    Participant

    Deci in final , mentenanta care ar fii trebuit sa dureze 3 ore s.a prelungit la peste 5 ore si inca mai dureaza… Mare surpriza o sa avem cand intra in reparatii definitive… Ca tot nu rezolva nimic… Turnee fail, evenimente intercalate fara nici o recompensa, ce oare mai urmeaza??? Multumim Esprit pentru acest joc minunat care in afara de faptul ca nu te relaxeaza , te enerveaza, jocul nici nu mai functioneaza…. O zi minunata sa aveti, exact cum ne oferiti voi noua!

  • #15747

    arturo rivas
    Participant

    lasa ca putem merge la terasa la restaurant pana repara ei jocu abi ne mai relaxam si noi xD

  • #15748

    Saiko
    Participant

    Nimanui nu-i mege jocul inca ? Mie cel putin , tot neagra imi apare pagina de logare.

  • #15749

    BlackHawk
    Participant

    ce mentenanta ? se creeaza din nou jocul

  • #15750

    18480682
    Participant

    jocu nu merge….mentenanta s-a terminat repede…..dar din pacate logarea nu mai merge la nimeni….absolut nimeni din servarul romanesc nu se poate loga….pe nici o lume….

  • #15753

    Saiko
    Participant

    Eu am trimis bilet ca vad ca aici nu catadicsesc sa raspunda nimic. Tac ca…..in iarba 🙁 . Ma abtin cu greu sa nu scriu cam ce imi trece prin minte pentru ca asta e bataie de joc la adresa celor care au bagat bani si la eventul asta. In alte jocuri , daca s-a intamplat sa le inchida , au anuntat cu o saptamana inainte , ca sa nu mai investeasca jucatorii inutil ( nu e cazul meu si ma felicit ! ) . Astia nici macar nu ies pe Forum sa explice ce se intampla ! Frumos , Maeve !

  • #15754

    posea
    Participant

    acum il repara doar ca le-a mai ramas piese pentru un joc si nu stiu inca ce sa faca cu ele

  • #15755

    Saiko
    Participant

    Vai Pose , esti de groaza :))))))))))) !

  • #15756

    24345449
    Participant

    \m/

  • #15757

    Saiko
    Participant

    \m/

    For Whom The Bell Tolls \m/ 😀

  • #15758

    BlackHawk
    Participant

    azi nu cred ca mai apucam sa jucam , asteptam 8 ulie 2022

  • #15759

    BlackHawk
    Participant

    pina atunci au tot timpu din lume sa lucreze sau sa renunte la joc

  • #15760

    Janne.Key
    Participant

    acum il repara doar ca le-a mai ramas piese pentru un joc si nu stiu inca ce sa faca cu ele

    Ar fii trebuit sa il bage la event puzzle/ul , sigur ar fii fost mai multe sanse sa mearga jocul deja:)) Bine punctat posea:)))))))))

  • #15761

    18480682
    Participant

    faceti ceva cu jocu asta….turneele nu merg nici unul…. pierdem bonusuri zilnic…acum pierdem si carnavalul ca nu ne putem loga….sincer pe nici o alta tara nu sunt probleme ca pe servarul acesta din romania….pe toate celelalte tari unde exista dragon lord ne putem loga….numai pe romania nu….

  • #15762

    Saiko
    Participant

    Scrieti si pe pagina FB ( Dragon Lord Romania ) , ca se pare ca pe aici nu prea dau cu nasul . Au „intretinut ” jocul de tot , adica , mare minune daca mai putem intra – ca de cate ori fac intretinere , ceva nu mai merge . Probabil se simteau datori cu „intretinerea” de gratie .

  • #15763

    Janne.Key
    Participant

    azi nu cred ca mai apucam sa jucam , asteptam 8 ulie 2022

    🙂 🙂 🙂 2022 eroii din Esprit sau schimbat.. Spunea cineva o vorba: Fraierii nu mor, se schimba… Asa si cu noi.. Ce asteptam oare? Surpriza saptamanii, recompense pentru evenimentele pierdute astazi si cele de la evenimentul cu petarde unde unii iar au facut cadou catre Esprit niste bani?:))) Have a beautiful night heroes in mind!:)

  • #15764

    Janne.Key
    Participant

    Scrieti si pe pagina FB ( Dragon Lord Romania ) , ca se pare ca pe aici nu prea dau cu nasul . Au „intretinut ” jocul de tot , adica , mare minune daca mai putem intra – ca de cate ori fac intretinere , ceva nu mai merge . Probabil se simteau datori cu „intretinerea” de gratie .

    Lovely, au anesteziat jocul pana maine, recompense zero.. Maeve a mai spus odata ca este alegerea fiecaruia daca participa sau nu la evenimentele cu bani:) Ma rog, a spus cu alte cuvinte, eu sunt mai directa:))Ca idee ar trebui toti sa intre pe pagina de FB la Dragon Lord Romania si sa i.si spuna ofull. cu 2 flori nu se face un buchet…

  • #15765

    Saiko
    Participant

    Da,stiu…Acum imi scria cineva pe FB ca s-a mai intamplat cand nu au dat drumul la joc decat dupa o zi si jumatate…nu stiu,eu nu am prins mentenanta aia, sunt probabil mai noua in joc.Poate ne fac astia si o surpriza PLACUTA ,( poate baga ceva eventuri noi 😀 ) ca neplacute,ne-au facut destule ! 😀

  • #15766

    Janne.Key
    Participant

    Buna seara, chiar nu aveti de gand sa ne dati un raspuns pe forum???asteptam toti cu ochii in forum ca prostii??? Intrati si spuneti.ne ceva. orice. mintiti ca de obicei ca totul se v.a rezolva intr.un timp aporpiat… orice, dar raspundeti.ne…. Sau suntem buni doar cand donam??? Am faut parte din STAFF pe alt joc, dar asa ceva nu s.a intamplat niciodata.. Si cand s.a inchis acel joc am anuntat jucatorii… chiar nu va pasa ?????? VA ASTEPTAM PE FORUM CU UN RASPUNS FAVORABIL ESPRIT….

  • #15767

    18480682
    Participant

    nu va faceti vise ca baga ceva nou…..s-a scris peste tot suport…forum….fb….degeaba…o sa vada ei… maine..poimaine-…vor repera sa putem intra pe joc si c-am atat…

  • #15768

    Janne.Key
    Participant

    Saiko, noi ne raspundem singuri unul , celuilalt, sau obtinem informatii de la alti gameri… Dar ei cand se vor sinchisi sa ne raspunda???… Sa intre si sa scrie ca mentenanta mai dureaza si gata, ce Doamne iarta.ma asteapta??

  • #15769

    Saiko
    Participant

    nu va faceti vise ca baga ceva nou…..s-a scris peste tot suport…forum….fb….degeaba…o sa vada ei… maine..poimaine-…vor repera sa putem intra pe joc si c-am atat…

    Visam si noi frumos :)))) – dar macar strigam la ei , sa nu spunem ca nu am incercat. Mai multe comentarii aici si pe pagina FB nu strica , vorba Jannei , cu cat mai multi , cu atat sansele sunt mai mari sa primim macar un raspuns , indiferent de ce natura.

  • #15770

    18480682
    Participant

    daca vreti ii mai gasiti pe discord rusia….maeve e sigur acolo

  • #15771

    BlackHawk
    Participant

    din cite am vazut doar serverele romanesti nu merg , inseamna ca sau saturat de noi si au pus punct ……

  • #15772

    Saiko
    Participant

    S-au saturat….nu de aia, noi , in opinia lor nu meritam deranjul sa investeasca timp sa puna la punct treburile care nu merg in joc,nu meritam efortul , ca nah…sa nu merg mai departe cu supozitiile . Banii care i-au bagat romanii in joc , bine primiti dar…. nu sa se si deranjeze pentru ei,sa pice din cer,de la fraieri. Si faptul ca nu ne spun nimic,asta este mai de neinteles si de condamnat.

  • #15782

    AdySlayer8
    Participant

    BUN! s-a redeschis jocul! Unde sunt premiile pe ziua de ieri? Unde sunt compensatiile pe 2 luni de turnee fara finalitate?

  • #15783

    Janne.Key
    Participant

    BUN! s-a redeschis jocul! Unde sunt premiile pe ziua de ieri? Unde sunt compensatiile pe 2 luni de turnee fara finalitate?

    Buna din nou, Stiu ca este deranjant sa nu primesti nici un raspuns , dar noi insistam … A.ti redeschis jocul, ok… premiile pentru ziua de ieri de la Carnavalul de Resurse lipsesc… compensatiile despre care aduce aminte si AdySlayer aici nici nu se mai pun… A.ti dat jocul peste cap de tot.. chat incalecat sau lipsa pe Lume, Team, Factiune si Normal.. ne mai putem scrie decat in PM… reward de la Factiune de la Misiunile de Recompensa nu le putem colecta… Vrem sa facem ordine in Sac se blocheaza jocul si necesita refresh ca sa ne continuam joaca… Asta a fost mententata?? Mai mult a.ti stricat.. Ne.ati aruncat praf in ochi ca sa nu mai spunem nimic, a.ti bagat Cartonase.. mai bine ne lipseam de ele daca au produs atatea buguri….Astept o rezolvare propice pentru toate cele enumerate mai sus. Puteti verifica si singuri, faceti cont Tester si va convingeti singuri, nu ne mai cereti atatea sreen.uri Va multumesc Esprit… (Bataie de joc)

  • #15784

    Saiko
    Participant

    Buna !Exact ce spun AdySlayer si Janne mai sus ! O zi si jumatate v-a luat ca sa redeschideti jocul , cu si mai multe buguri . 1- Chatul lipsa DIN NOU ( nu numai la mine ! ) , 2- misiunea de recompensa la factiune nu merge , nu putem sa facem cele 10 batalii si nu se pot ridica cuferele . 3- Nu ne-ati dat recompensa pentru cea de a doua zi de carnaval . 4 – Lipseste binecuvantarea la teritoriu . 5 – La deschiderea backpack-ului si aranjarea obiectelor , de blocheaza si trebuie sa dai refresh de fiecare data . Iata 5 noi inconveniente cu care ne-ati blagoslovit dupa minunatele voastre intretineri care , mai mult strica ,decat ajuta la ceva. Bataie de joc , ca de obicei ! Bine ca ati bagat o noua sursa de venit pentru voi , cartonasele acelea , aia s-a facut cu temeinicie !

  • #15802

    Maeve
    Keymaster

    Buna !Exact ce spun AdySlayer si Janne mai sus ! O zi si jumatate v-a luat ca sa redeschideti jocul , cu si mai multe buguri . 1- Chatul lipsa DIN NOU ( nu numai la mine ! ) , 2- misiunea de recompensa la factiune nu merge , nu putem sa facem cele 10 batalii si nu se pot ridica cuferele . 3- Nu ne-ati dat recompensa pentru cea de a doua zi de carnaval . 4 – Lipseste binecuvantarea la teritoriu . 5 – La deschiderea backpack-ului si aranjarea obiectelor , de blocheaza si trebuie sa dai refresh de fiecare data . Iata 5 noi inconveniente cu care ne-ati blagoslovit dupa minunatele voastre intretineri care , mai mult strica ,decat ajuta la ceva. Bataie de joc , ca de obicei ! Bine ca ati bagat o noua sursa de venit pentru voi , cartonasele acelea , aia s-a facut cu temeinicie !

    Buna !Exact ce spun AdySlayer si Janne mai sus ! O zi si jumatate v-a luat ca sa redeschideti jocul , cu si mai multe buguri . 1- Chatul lipsa DIN NOU ( nu numai la mine ! ) , 2- misiunea de recompensa la factiune nu merge , nu putem sa facem cele 10 batalii si nu se pot ridica cuferele . 3- Nu ne-ati dat recompensa pentru cea de a doua zi de carnaval . 4 – Lipseste binecuvantarea la teritoriu . 5 – La deschiderea backpack-ului si aranjarea obiectelor , de blocheaza si trebuie sa dai refresh de fiecare data . Iata 5 noi inconveniente cu care ne-ati blagoslovit dupa minunatele voastre intretineri care , mai mult strica ,decat ajuta la ceva. Bataie de joc , ca de obicei ! Bine ca ati bagat o noua sursa de venit pentru voi , cartonasele acelea , aia s-a facut cu temeinicie !

    Buna! Problema cu chat-ul este produsă de browserul dvs. NU recomandăm să utilizați aplicații de la terți. Vă rugăm să instalați clientul.
    În acest moment, jocul funcționează pentru fiecare. În cazul în care aveți probleme de revendicat, vă rugăm să trimiteți un bilet și să-mi dați câteva detalii: ce funcție nu funcționează, ce anume nu puteți face, când s-a întâmplat. De asemenea, indicați porecla, serverul și atașați capturi de ecran care ilustrează problema.

    Hello! The problem with chat is produced by your browser. We DO NOT recommend to use third party apps. Please, install the client.
    At the moment, the game works for every one. In case, you have any issues to claim, please, submit a ticket and give me some more details: what feature does not work, what exactly you can not do, when it happened. Also indicate your nickname, server and attach screenshots illustrating the issue

You must be logged in to reply to this topic.

Games place