Întoarce-te

PRIETENI, DRAGON LORD ROMANIA SE ÎNCHIDE

Forums Dragon Lord Știri PRIETENI, DRAGON LORD ROMANIA SE ÎNCHIDE

Tagged: 

This topic contains 31 replies, has 8 voices, and was last updated by  AdySlayer8 1 year, 9 months ago.

  • Author
    Posts
  • #16584

    Maeve
    Keymaster

    Timp de câțiva ani Dragon Lord România a reunit un număr mare de jucători și ne bucurăm că am putut să vă oferim acest joc într-o zi. În acest timp, ai participat la multe bătălii și evenimente de joc victorioase.

    Astăzi, suntem nevoiți să anunțăm că jocul va fi închis la 1 iulie.
    Funcțiile de plată vor fi dezactivate începând de luni, 20 iunie.

    În numele întregii echipe Esprit Games, dorim să vă mulțumim pentru că ați rămas alături de noi în toți acești ani, pentru loialitatea și dedicarea dumneavoastră față de Dragon Lord România.

  • #16590

    AdySlayer8
    Participant

    Pai faceti bine si mutati-ne conturile pe serverele de limba engleza!

  • #16591

    Saiko
    Participant

    Exact ! Ne-ati lasat si cu investitii blocate , nici turneele nu le-ati reparat de peste 1 an!

  • #16594

    18480682
    Participant

    mutati-ne conturile pe servarul de lb engeza….am investit bani si vom incerca sa ne recuperam acesti bani…pt ca voi inchideti doar servarul romnesc…..nu inchideti toate servarele care le aveti…..e vina voastra nu a noatra ca jucatori

  • #16595

    BlackHawk
    Participant

    si uite asa va bateti joc de noi cei care am investit timp si bani in acest joc , pur si simplu il inchideti fara sa ne oferiti nic o alternativa.
    si mai spuneti ca ne multumiti, pentru ca am fost alturi de voi , dar ne lasati balta efectiv.
    astea nu sunt multumiri , doar batai de joc.
    de azi inainte o sa evit siteul vostru pentru ca nu prezentati garantii suficente pentru a juca sau investi intr-un joc.
    asa ar trebui sa procedeze toti playerii cu voi

  • #16603

    Maeve
    Keymaster

    si uite asa va bateti joc de noi cei care am investit timp si bani in acest joc , pur si simplu il inchideti fara sa ne oferiti nic o alternativa.
    si mai spuneti ca ne multumiti, pentru ca am fost alturi de voi , dar ne lasati balta efectiv.
    astea nu sunt multumiri , doar batai de joc.
    de azi inainte o sa evit siteul vostru pentru ca nu prezentati garantii suficente pentru a juca sau investi intr-un joc.
    asa ar trebui sa procedeze toti playerii cu voi

    Exact ! Ne-ati lasat si cu investitii blocate , nici turneele nu le-ati reparat de peste 1 an!

    mutati-ne conturile pe servarul de lb engeza….am investit bani si vom incerca sa ne recuperam acesti bani…pt ca voi inchideti doar servarul romnesc…..nu inchideti toate servarele care le aveti…..e vina voastra nu a noatra ca jucatori

    si uite asa va bateti joc de noi cei care am investit timp si bani in acest joc , pur si simplu il inchideti fara sa ne oferiti nic o alternativa.
    si mai spuneti ca ne multumiti, pentru ca am fost alturi de voi , dar ne lasati balta efectiv.
    astea nu sunt multumiri , doar batai de joc.
    de azi inainte o sa evit siteul vostru pentru ca nu prezentati garantii suficente pentru a juca sau investi intr-un joc.
    asa ar trebui sa procedeze toti playerii cu voi

    Bună ziua!
    Din păcate, fuzionarea serverelor românești cu celelalte versiuni este imposibil din punct de vedere tehnic.
    Dar puteți crea un nou personaj în versiunea engleză a jocului, poate că putem cere dezvoltatorilor niște stimulente pentru jucătorii care au trecut de la un joc la altul.

  • #16621

    18480682
    Participant

    bun noi am putea sa ne creeam alte caractere….dar am investit bani in caracterul de aici…am peste 13mii amberi…pachetu pe viata..si asa mai departe….plus punctele ..eroi in care am bagat bani….cred ca totusi fiind aceeasi firma de distributie adica expri games….sa gasiti o modalitate tehnica sa ne mutati caracterele impreuna cu sotii/sotiile…indiferent pe ce lume de pe servarul englezesc…nu puteti sa ne aruncati praf in ochi cu stimulentele cand noi am bagat mii de euro in acest jok si il inchideti pentru ca nu aveti admini…moderatori…oameni care sa se okupe de servarul romanesc….nu e vina noastra ca jucatori….noi am investit..inchideti aici ne mutati conturile si e ok..macar la cei care au pachetu pe viata sa mutati aceste conturi…gasiti o modalitate …astept un raspuns pt noi cei care am investit….o noapte plakuta

    • #16640

      Maeve
      Keymaster

      Buna! Închiderea jocului se datorează faptului că am văzut o activitate foarte scăzută a jucătorilor în versiunea românească pentru o perioadă lungă de timp. Prin urmare, nu putem continua să menținem serverele de dragul a două duzini de jucători.
      Decizia de închidere este definitivă.

  • #16622

    18480682
    Participant

    nu suntem multe persoane care am mai ramas aici pe servarul de romania…ma refer la cei cu investii mari de bani….intre 1000euro si 3000 euro poate uni si mai mult ….puneti-ne pe un servar pe toti…va pot da lista daca suntem 10 persoane….si acel servar mutatil pe o lume noua pe servarul englezesc….e doar o idee..pate dumneavoastra rezolvazi altfel problema….noi toti avem mailuri cu investitiile facute in joc….noi am platit si comisionul firmei care a facilitat aceste tranzactii pt jok….iar ei ne-au dat mailurile de confirmare a tranzactiilor….lasati aici un raspuns cum ne rezolvati problema…multumesc mult

  • #16623

    Saiko
    Participant

    Asa cum spun colegii mai sus,nu este admisibil ceea ce ati facut cu noi,cu banii si cu timpul nostru ! Si eu sunt aproape lvl 10 VIP, dar, am colegi care sunt V10 si care au investit foarte mult in acest joc- cu investitie pe viata – „cica” ! Intr-un fel sau altul,trebuie sa gasiti o modalitate sa ne lasati sa mergem mai departe , poate sa deschideti o „lume” noua unde sa ne puteti transfera,nu cunosc bine aceasta „specialitate” a dumneavoastra, deci nu stiu cum s-ar putea rezolva si, TOTUSI,nu ne puteti inchide chiar asa , multi au ramas cu bani blocati in joc. Sau,poate gasiti o modalitate sa NU ramanem cu asa o pierdere. O parte din noi am inceput de la „0” pe S124 ( din cate am inteles- SUA – pentru ca este o diferenta de fus orar de 7 ore )- transferati-ne Vip-ul ! Credeti ca mai avem curajul sa investim in joc dupa toata aceasta tarasenie (asa cum spunea si BlackHawk mai sus ! ) ? Cum este posibil,ca dupa atata timp si bani bagati in joc ( chiar si activarea Vip/luna care nici nu apare in investitii ! – faceti o socoteala 18 Roni X 2 ani de zile – 24 luni , cel putin , pentru ca unii joaca de mai bine de 2 ani) , sa fim lasati sa incepem cu personaje noi —– DE LA „O „?! Va rugam sa incercati sa remediati cumva problema noastra .

  • #16624

    Saiko
    Participant

    RECTIFIC – Serverul S124 UK !

  • #16625

    18480682
    Participant

    daca ne facem caractere noi pe servarul de uk…..ne puteti transfera ::::
    VIP::::investitia pe viata….eroi pe care ii avem cu toate caracteristicile lor…bratu nostru (AL MEU E DE 98mil)care il avem in joc….dragoni dzvoltati cu toate caracteristicile lor…(CARACTERISTICI:::MA REFER LA…br eroilor si al dragonilor …si tot ce au ei in Joc)::si ar mai fi tot ce avem strans in sac….dezvoltarile la cai… aripi….armura…martir …relicvele…etc…daca puteti face asta atunci cel putin pentru mine e ok…astept raspunsul dumneavoastra….si sa imi spuneti daca doriti sa va dau lista cu putinele persoane ramase si care au investit in acest joc

  • #16626

    BlackHawk
    Participant

    atita timp cit ne tratati doar cu un poate se va face in loc sa cautati sa rezolvati practic ceva , veti pierde increderea playerilor romani pentru a mai investi ani in vreun joc de pe esprit games.
    exact cum au mai spus si altii , nu este vina noastra ca inchideti serverul , deci trebuie neaparat sa gasiti solutii pentru cei care au investit ani de zile bani in acest joc pe serverele romanesti.
    e usor sa spui sa va creati noi carectere pe serverele straine unde mai toti sunt foarte dezvoltati .
    asteptam solutii , nu presupuneri.

  • #16628

    AdySlayer8
    Participant

    si uite asa va bateti joc de noi cei care am investit timp si bani in acest joc , pur si simplu il inchideti fara sa ne oferiti nic o alternativa.
    si mai spuneti ca ne multumiti, pentru ca am fost alturi de voi , dar ne lasati balta efectiv.
    astea nu sunt multumiri , doar batai de joc.
    de azi inainte o sa evit siteul vostru pentru ca nu prezentati garantii suficente pentru a juca sau investi intr-un joc.
    asa ar trebui sa procedeze toti playerii cu voi

    Exact ! Ne-ati lasat si cu investitii blocate , nici turneele nu le-ati reparat de peste 1 an!

    mutati-ne conturile pe servarul de lb engeza….am investit bani si vom incerca sa ne recuperam acesti bani…pt ca voi inchideti doar servarul romnesc…..nu inchideti toate servarele care le aveti…..e vina voastra nu a noatra ca jucatori

    si uite asa va bateti joc de noi cei care am investit timp si bani in acest joc , pur si simplu il inchideti fara sa ne oferiti nic o alternativa.
    si mai spuneti ca ne multumiti, pentru ca am fost alturi de voi , dar ne lasati balta efectiv.
    astea nu sunt multumiri , doar batai de joc.
    de azi inainte o sa evit siteul vostru pentru ca nu prezentati garantii suficente pentru a juca sau investi intr-un joc.
    asa ar trebui sa procedeze toti playerii cu voi

    Bună ziua!
    Din păcate, fuzionarea serverelor românești cu celelalte versiuni este imposibil din punct de vedere tehnic.
    Dar puteți crea un nou personaj în versiunea engleză a jocului, poate că putem cere dezvoltatorilor niște stimulente pentru jucătorii care au trecut de la un joc la altul.

    Aveam venit pe viata cumparat! Stimulentele trebuie sa fie corespunzatoare! Plus VIP10! Plus toti eroii cumparati ! Plus toate relicvele de pe joc! Mutati caracterul cu tot!

  • #16629

    AdySlayer8
    Participant

    Eu am creat un nou caracter acolo ! Pe serverul S124. Ady Slayer. Astept VIP10 si venitul pe viata pentru care am platit! Astept eroul Pandora si relicva Cartea rea!

  • #16631

    25050594
    Participant

    Mi-am creat caracter pe S129 caracterul cu numele Florin astept acolo vip 11 si venitul pe viata ! Pentru care am platit !

  • #16632

    Ruka
    Participant

    foarte bine cu atat ai sa si ramai cu crearea de caracter

  • #16633

    Saiko
    Participant

    si uite asa va bateti joc de noi cei care am investit timp si bani in acest joc , pur si simplu il inchideti fara sa ne oferiti nic o alternativa.
    si mai spuneti ca ne multumiti, pentru ca am fost alturi de voi , dar ne lasati balta efectiv.
    astea nu sunt multumiri , doar batai de joc.
    de azi inainte o sa evit siteul vostru pentru ca nu prezentati garantii suficente pentru a juca sau investi intr-un joc.
    asa ar trebui sa procedeze toti playerii cu voi

    Exact ! Ne-ati lasat si cu investitii blocate , nici turneele nu le-ati reparat de peste 1 an!

    mutati-ne conturile pe servarul de lb engeza….am investit bani si vom incerca sa ne recuperam acesti bani…pt ca voi inchideti doar servarul romnesc…..nu inchideti toate servarele care le aveti…..e vina voastra nu a noatra ca jucatori

    si uite asa va bateti joc de noi cei care am investit timp si bani in acest joc , pur si simplu il inchideti fara sa ne oferiti nic o alternativa.
    si mai spuneti ca ne multumiti, pentru ca am fost alturi de voi , dar ne lasati balta efectiv.
    astea nu sunt multumiri , doar batai de joc.
    de azi inainte o sa evit siteul vostru pentru ca nu prezentati garantii suficente pentru a juca sau investi intr-un joc.
    asa ar trebui sa procedeze toti playerii cu voi

    Bună ziua!
    Din păcate, fuzionarea serverelor românești cu celelalte versiuni este imposibil din punct de vedere tehnic.
    Dar puteți crea un nou personaj în versiunea engleză a jocului, poate că putem cere dezvoltatorilor niște stimulente pentru jucătorii care au trecut de la un joc la altul.

    Maeve – va rugam sa incercati sa ne transferati macar VIP-ul,daca nu caracterele ! Suntem jucatori care ne-am mutat pe alte servere – S129 si S124 . Eu sunt pe Ghost Fighter (S129) , tot acolo este AdySlayer si Florin. Altii, sunt pe S124. Va rugam insistent – FACETI CEVA!

  • #16634

    18480682
    Participant

    bun am creat un caracter pe s124..pe servarul englezesc,,nik…..Callie Rivas..astept tot ce am scris mai sus…vip10..pachetu pe viata…eroi.dragoni..aripile..cai..relicvele..sacu.si nu in ultimu rand br 98mil…si amberi care ii am in joc akum…..daca mutati toate acestea cu toate caracteristicile lor eu sunt multumita

  • #16637

    24623652
    Participant

    Buna,asemenea doresc sa se transfere pachetul pe viata,auto a mai ramas un an si doua luni,vip inca 3 luni si eroii cu relicve cu tot.Pentru toate acestea am investit timp si bani.Am creat un caracter si pe serverul de Anglia „S124″Dylan-Moss,sau transferati complect cu userul „sebydms” de pe serverul RO „S5 Trix”

    Attachments:
  • #16641

    Saiko
    Participant

    Buna! Închiderea jocului se datorează faptului că am văzut o activitate foarte scăzută a jucătorilor în versiunea românească pentru o perioadă lungă de timp. Prin urmare, nu putem continua să menținem serverele de dragul a două duzini de jucători.
    Decizia de închidere este definitivă.

    Asta se datoreaza lipsei voastre de interes ! Nu ati reparat nici macar turneele de peste 1 an de zile , ca sa nu mai vorbim de faptul ca nu ati adus nici un event nou si stimulant ! Spuneti ca jucatorii au avut o activitate scazuta ? Da,au plecat multime de jucatori tocmai din cauza ca pe serverele straine ( DL ) sunt multime de evenimente, cu eroi,aripi,relicve , au evenimente in plus fata de ce ati bagat aici – si dati vina pe jucatori?! Ce faceti cu transferul de VIP ? Ca acum asta ne intereseaza !

  • #16642

    Saiko
    Participant

    Saiko – S129 Ghost Fighter ——— va rugam sa ne transferati macar Vip-ul!

  • #16643

    18480682
    Participant

    Buna! Închiderea jocului se datorează faptului că am văzut o activitate foarte scăzută a jucătorilor în versiunea românească pentru o perioadă lungă de timp. Prin urmare, nu putem continua să menținem serverele de dragul a două duzini de jucători.
    Decizia de închidere este definitivă.

    va aduceti aminte ca de 1 an de zile ne-am tot rugat sa bagati evenimente noi…etc…nu ati bagat nimik…din contra cele strikate nule-ati reparat…deci nu noi suntem de vina…asta una…..doi sper din tot sufletu ca nu inchideti fara sa ne transferati pe noile conturi de pe uk munka noastra aici pe cest servar….am investit multi bai in acest joc…asa ca sper sa fiti corecti si sa ne trnsferati vip ..pachetu pe viata..eroi cumparati cu bani multi..relicvele si restu….multumesc mult…..sunt KAMELIA….pe servarul englezesc ams scris mai sus am un cont pe s124…Callie Rivas

  • #16644

    Saiko
    Participant

    Asa cum am spus si mai sus,va plangeti ca jucatorii nu au avut activitate in ultima vreme ….Va mirati ? Oare dezvoltatorul vostru stie ca cei de la departamentul tehnic nu au remediat problemele din joc, cu toate biletele pe care le-am trimis si cu toate postarile de pe forum de cel putin 1 an de zile ( daca nu si mai mult ! )? Stie ca din cauza asta a pierdut bani? Stie ca au plecat jucatori care investeau bani multi in joc si ar mai fi investit daca voi nu ne-ati fi tratat cu indiferenta si nu ati fi ignorat plangerile noastre cu o constanta cumplita ? De cele mai multe ori, postarile noastre de pe forum sau raspunsurile la bilete erau in doi peri,despre cu totul altceva decat ceea ce mentionam noi ca nu merge in joc , un fel de raspuns cu alergare in jurul cozii – cu alte cuvinte,parca vorbeam si ne plangeam peretilor . Asta in cel mai bun caz , pentru ca , de cele mai multe ori nici nu v-ati sinchisit sa ne raspundeti. V-ati luat „salariile” si asta conta – in rest, Dumnezeu sa faca mentenanta si sa rezolve problemele tehnice, ca voi, nu erati interesati – lasa-i pe fraieri sa investeasca… „pe viata” ( CICA!). Ne vrem Vip-ul pe serverele pe care ne-am mutat , intelegem sa o luam de la capat in multe privinte dar NU si cu investitiile !

  • #16645

    AdySlayer8
    Participant

    Asteptam compensatiile promise de Maeve!

  • #16646

    Saiko
    Participant

    Jenna , daca treci „pe aici” – nu pot scrie pe FB , nici mesaje si nici nu pot deschide notificarile ( imi apar oglinzile blank,cu toate ca am facut FB reinstalare ). Ne gasiti pe S129 UK ( la rosii ! ) Ghost Fighter. Te rog sa-i comunici si Daciei, daca se poate. Va asteptam cu drag !

  • #16647

    Maeve
    Keymaster

    Bună ziua! Din păcate, nu este posibil să transferați vip-uri și personaje în altă versiune. Poate că dezvoltatorii jocului vor putea oferi jucătorilor posibilitatea de a crea noi personaje în versiunea în limba engleză cu ajutorul codurilor bonus, dar până acum nu au fost publicate informații în acest sens. Aceasta este doar o sugestie pentru dezvoltatori. Închiderea versiunii în limba română va fi definitivă.

  • #16648

    18480682
    Participant

    si pachetu pe viata…noi nu am murit….atunci sa ne dea bani inapoi care i-am bagat in joc….sa ne spuna modalitatea in care ne returneaza bani…..sau codurile care ni le vor da sa fie in valoare cu bani care i-am bagat in jok….pachetu pe viata e 300euro….vip 10 …eroi etc sunt bani nu gluma…deci asteptam acele coduri in valoarea banilor bagati in joc ….stiti exact cine si cati bani a dat….eu am rabdare si astept….nu ne spuneti inchidem si asta e….avem poze la tot forumul …cand ne plangeam ca nu merge mai nimic si in loc sa reparati…ati lasat servarul sa se destrame….nu e vina noastra ca jucatori….

  • #16649

    Saiko
    Participant

    Corect ! Asa cum mentionasem si eu mai sus , faptul ca s-a ajuns in aceasta situatie se datoreaza EXCLUSIV VOUA! Nici un jucator INVESTITOR nu ar fi parasit jocul daca voi v-ati fi facut treaba ! Seviciul vostru tehnic POARTA TOATA VINA ! Avem screen shot-uri la cate MII de bilete am trimis , la cat ne-am plans pe forum – nu ati facut absolut NIMIC ca sa remediati problemele tehnice !De cat timp nu mergeau turneele ? MULT PESTE UN AN ! Si bani,au bagat jucatorii !Dar pe noi,ne-ati desconsiderat ! Asta este concluzia la care am ajuns noi , cu totii. Cum se poate ca pe serverul EN sa fie atatea eventuri, turneele sa mearga iar pe Ro sa ne dati cu tifla ?! Lucrurile nu se pot incheia astfel !

  • #16650

    Maeve
    Keymaster

    Bună! În conformitate cu contractul de licență, jocul poate conține unele erori. De asemenea, jocul poate fi modificat, iar accesul poate fi restricționat sau oprit în orice moment. https://espritgames.ru/licenses/dragonlord/

  • #16653

    18480682
    Participant

    aici saiko….a pus in limba rusa de parca noi nu putem traduce

  • #16693

    AdySlayer8
    Participant

    Deci? Coduri bonus? Compensatii?

You must be logged in to reply to this topic.

Games place